Intelligent handheld devices for field operations, patrol, and remote system management with 4G, WiFi, and GPS connectivity.
All-in-one handheld device for field communication and system management
Dual connectivity for reliable field communication
Real-time location tracking and navigation
Document field conditions with built-in flash
Secure remote access to corporate network
| Display | 2.8" LCD, 65K color |
|---|---|
| Processor | Quad-core 1.3GHz |
| Memory | 1GB RAM + 8GB ROM |
| Network | 4G LTE, WiFi 2.4/5GHz |
| GPS | Built-in, A-GPS support |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Camera | 5MP with flashlight |
|---|---|
| Battery | 1600mAh Li-ion |
| VPN | PPTP, L2TP, IPSec |
| Operating System | Android 8.1 |
| Dimensions | 155 x 78 x 18 mm |
| Weight | 280g |
Access T-7700RP software remotely via 4G/WiFi. Monitor terminal status, initiate broadcasts, and manage tasks from anywhere.
Track patrol routes, schedule inspection points, and receive real-time alerts. Integrates with T-0778P patrol terminals.